vejce

Úvod
Premiéra
Trailery
Herci
Štáb
vejce

Fotogalerie
Napsali o nás
Nominace
Tapety
Kniha návštěv
|| Amatérsky, profesionálně, Natvrdo! | | ŠOK: V posteli se točilo NATVRDO! | | Točilo se | | "Dolaďujeme detaily" | | IndiviDUO míří do Roškotova divadla | | V hlavě Honzy Áčky Jiráska se zrodilo InDVDuo pro hudební formaci Individuo | | Pro nový film na Slovensko | | Natáčení v horách se vydařilo ||


menu

Amatérsky, profesionálně, Natvrdo!

Dejte dohromady amatérské herce, amatérský námět, scénář, kostýmy, skript, klapku, hudbu, střih, produkci, kameru, režii a catering. Co vznikne? Profesionální film! Že to opravdu jde, dokazuje nový český barevný snímek scenáristy a režiséra Jana Jiráska NATVRDO. Film, který vás na 88 minut a 32 sekund vtáhne a nepustí, pobaví i dojme. Film, při kterém rozhodně nedojíte svůj popcorn.

Když se parta dobrovolníků pustila v listopadu 2006 do jeho natáčení, jen málokdo věřil v konečný úspěch. Jirásek byl však vůči hercům a celému štábu nemilosrdný a vytloukl z nich to nejlepší. Jeho živé dialogy podpořené věrohodným hereckým podáním jsou největším kladem celého snímku. Excelují v něm především Petr Brzokoupil v roli Petra Brzokoupila, Martin Culek v roli Martina Culka, David Chládek v roli Davida Chládka, Petr Hájek v roli Petra Hájka, Simona Trávníčková v roli Simony Trávníčkové a další v roli dalších. Nespornou zásluhu na celém výsledku má i vynikající casting, při kterém údajně režisér Jirásek objel celé sídliště, aby narazil na ty správné herecké typy.

Milovníci filmové hudby jistě docení i způsob, s jakým k celému projektu přistoupily skupiny IndiviDUO a Tichá Woda. Jejich muzikalita a tvůrčí nápaditost dodávají celému snímku zvláštně podmanivý nádech, který vás bude pravděpodobně pronásledovat i několik dní po odchodu z kina.

Jaký by to ale všechno mělo smysl, nebýt kvalitního štábu! Výrazná, přitom však dostatečně citlivá kamera, jednoduché, nikoli však laciné triky, tichá klapka, nebojácný střih, odvážně vybrané exteriéry a nerozpoznatelné postsynchrony dělají – v kombinaci se skvělými hereckými výkony a pečlivým režisérským přístupem – z NATVRDO film, který má velkou naději stát se reálným kandidátem na letošní štědrovečerní prime-time OIK TV.


Hodnocení: 100%

Mirek SPÁČIL

menu

ŠOK: V posteli se točilo NATVRDO!

Premiéra film NATVRDO scenáristy a režiséra Jana Jiráska se blíží. Jedna z jeho ústředních protagonistek Simona Trávníčková (24) se nám exkluzivně svěřila, že natáčení nebylo nic jednoduchého. "Honza Jirásek po mně dokonce chtěl, abych jednu ze scén natáčela v posteli! Musela jsem v ní být skoro nahá a některé scény před zrakem celého štábu opakovat několikrát," červená se. K nějak zvlášť velkým intimnostem mezi ní a představitelem jedné z hlavních rolí Petrem Brzokoupilem (27) prý ale nedošlo. "S Petrem se pracuje skvěle. Je to profesionál každým coulem – bylo na něm vidět, že to nedělá poprvé. Nějaká ta pusa tam samozřejmě z pokynu režiséra padla, ale jinak Petr přesně věděl, kam a kdy sáhnout, aby se – jak se říká – kamera nažrala a koza zůstala celá." Pikantní na tom všem je, že se natáčení filmu aktivně zúčastnil i Simonin životní partner Boris Janča (25). "To, že Simona hraje v postelové scéně, mi nijak zvlášť nevadí. To zkrátka k filmu patří. Alespoň na něj pak přijde více diváků! Naopak – těší mě, že budu teď doma mít druhou Sharon Stone!" směje se Boris.


(aha)

menu

Točilo se

Městská policie zasahovala v sobotu před ústeckým Roškotovým divadlem proti běsnícím fanouškům metalu.

Naštěstí však nešlo o "ostrý" zásah, ale o natáčení scén k filmu "Natvrdo", který připravuje parta ústeckých herců a muzikantů pod vedením režiséra Jana "Áčkyho" Jiráska. Film by měl mít v Ústí nad Orlicí premiéru v březnu příštího roku. Na natáčení navázal koncert stejné party – hu?debního sdružení IndiviDUO a jeho přátel v sále divadla. Večer nazvaný "Já nic, já muzikant", který měl příjemnou atmosféru, výbornou muziku i inteligentní humor, s nadšením přijalo kolem 300 diváků.


Karel Pokorný / Orlický deník - 26. 11. 2007
Originální článek s fotografiemi

menu

"Dolaďujeme detaily"

ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Rozhovor s Petrem Brzokoupilem (27) před koncertem IndiviDUA "Já nic, já muzikant"

Zítra večer představí sdružení IndiviDUO se svými hudebními přáteli v Roš?kotově divadle nový projekt nazvaný "Já nic, já muzikant". Těsně před premiérou jsme hovořili s jedním z hlavních protagonistů pořadu Petrem Brzokoupilem, kytaristou, zpěvákem a skladatelem, "polovičkou" IndiviDUA.


Jan Pokorný / Orlický deník - 22. 11. 2007
Rozhovor s Petrem Brzokoupilem

menu

IndiviDUO míří do Roškotova divadla

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Už za necelý měsíc se představí ústeckému publiku hudební projekt Petra Brzokoupila a skupiny IndiviDUO s názvem "Já nic, já muzikant". Koncert je naplánován na sobotu 24. listopadu, začátek bude v 19.30 v Roškotově divadle. Celá akce je úzce spjata s natáčením nového filmu Honzy "Áčkyho" Jiráska s názvem Natvrdo.


Jan Pokorný / Orlický deník - 28. 10. 2007
Celý článek a fotografie

menu

V hlavě Honzy Áčky Jiráska se zrodilo InDVDuo pro hudební formaci Individuo

Honza "Áčky" Jirásek je člověk s hlavou plnou nápadů. Byl jedním z vedoucích představitelů dnes již neexistujícího divadelního spolku "Facka au", velkou měrou se podílel na úspěšných festivalech "Bobstock".

Na svém kontě má jeden film a protože je mu to málo, pustil se s bandou nadšenců do dalšího s názvem "Natvrdo". Své kamarády neváhal vytáhnout do Vysokých Tater, kde s nimi natáčel v náročných podmínkách.


Jan Pokorný / Orlický deník - 8. 8. 2007
Rozhovor s Honzou Áčky Jiráskem

menu

Pro nový film na Slovensko

VYSOKÉ TATRY - Natáčeli na Rysech.

V neděli večer se z Vysokých Tater vrátil filmový štáb rodícího se snímku "Natvrdo". Parta nadšenců z Ústí nad Orlicí pod vedením zkušeného režiséra Honzy Jiráska se snaží navázat na úspěch prvního filmu "Robert Osman in memoriam" a tradici populárních festivalů "Bobstock". Třídenní pobyt ve vysokohorských podmínkách kladl na herce značné nároky. Na snímku předvádí čtveřice protagonistů u ples pod Rysy asijská bojová umění.


(jp) / Orlický deník - 7. 8. 2007
Originální článek s fotografiemi

menu

Natáčení v horách se vydařilo

VYSOKÉ TATRY - Do nadmořské výšky přes dva tisíce metrů zavedl své kamarády režisér a scénárista nového připravovaného filmu "Natvrdo" Honza "Áčky" Jirásek.

Čtrnáctičlenná skupina ústeckých nadšenců stihla od pátku do neděle natočit celkem pět scén, přes značnou nepřízeň počasí navíc zvládla výstup na chatu pod Rysy. Nyní čeká protagonisty projektu bohatý podzimní program, příští rok by měla práce na filmu vyvrcholit. Premiéru "Natvrdo" mohou ústeckoorličtí diváci očekávat na jaře roku 2008. V hlavních rolích se představí populární ústečtí muzikanti Petr Brzokoupil a David Chládek.


(jp) / Orlický deník - 6. 8. 2007
Originální článek s fotografiemi